Ірину Федорів звинуватили у порушенні професійних стандартів

Ірпінський міський голова Володимир Карплюк звинуватив журналістку «Громадського радіо» Наталку Соколенко та громадську активістку і журналістку сайту «Громада Приірпіння» Ірину Федорів в порушенні стандартів, жадобі влади та розкраданні коштів платників податків США. Журналісти ж кажуть, що в тому, що мер не потрапив до 5-ки рейтингу, винен він сам.

Володимир Карлюк стверджує, що нібито дії журналісток призвели до того, що він не потрапив до п’ятірки «Рейтингу українських мерів-інноваторів». Про це він написав у блозі на сайті «Ліга.нет». За його словами, «скандальна та одіозна колишня журналістка Ірина Федорів тиснула на членів журі та організаторів рейтингу».

«Дії Ірини Федорів були спрямовані на маніпуляцію свідомістю членів журі, формування мого негативного іміджу та недопущення перемоги мера Ірпеня в рейтинг топ-5. Для досягнення своєї маніпулятивної мети Ірина Федорів використала в прямому та переносному смислах журналістку “Громадського радіо” Наталію Соколенко, свою колишню колегу по роботі на каналі СТБ», – написав пан Карлюк.

Як стверджує мер Ірпеня, напередодні рейтингу, 27 листопада на сайті «Громадського радіо» було опубліковано статтю «Як мери-корупціонери потрапили до рейтингу мерів-інноваторів?» на основі інтерв’ю зі співорганізатором Міжнародного саміту мерів Іриною Озимок. Інтерв’ю проводила журналістка Соколенко та її колеги. І завданням інтерв’ю, на його думку, було здійснення психологічного тиску на пані Ірину Озимок та формування негативного іміджу Ірпеня і мера міста. Карплюк переконаний, що ініціатором інтерв’ю була саме пані Федорів.

Володимир Карплюк звернувся до головної редакторки «Української правди» Севгіль Мусаєвої-Боровик з проханням надати йому можливість висловити свою думку щодо фактів, оприлюднених пані Соколенко на сайті «Українська правда», а також до редакції «Громадського радіо» з проханням надати йому можливість висловити свою думку щодо фактів, оприлюднених журналісткою Соколенко в ефірі «Громадського радіо».

Пані Федорів у коментарі «Детектору медіа» відкидає всі звинувачення Карплюка. «Якщо мер Ірпеня не потрапив до 5-ки рейтингу українських мерів-інноваторів, то це його провина, а не журналістів. Якщо мер думає, що, поставивши кілька лавок і застеливши плитку з орнаментом вишиванки, став інноватором та патріотом, то він помиляється. А з Наталкою Соколенко я не спілкувалася довгий час, вона самодостатня журналістка і сама знає, що робити», – сказала Ірина Федорів.

Михайлина Скорик у коментарі сайту «Детектор медіа» зазначила, що в Ірпені давно знають, що «Володимир Карплюк – великий інноватор в сфері маніпуляцій як інформаційним простором, так і громадською думкою мешканців міста». «Він має свою “тролеферму”, змушує прес-службу працювати на особистий піар та використовує комунальні ЗМІ для персонального цькування опонентів. Маніпуляції, залякування, шантаж та побудова різноманітних корупційних схем – це ті сфери, де йому справді може не бути рівних серед мерів-інноваторів України, але, наскільки я знаю, журі конкурсу оцінювало за іншими критеріями. І та ж Ірина Озимок визнала в ефірі, що за Володимира Карплюка жоден член журі не проголосував. Я дійсно виступала в прямому ефірі “Громадського радіо”, але не як “громада Ірпеня”, а як мешканка міста. Розказувала про те, що цілий стояк школи №2, над яким з порушенням законодавства добудовують третій поверх, вкритий пліснявою та грибком. Там уже три місяці навчаються учні молодшої школи, але влада міста не знайшла грошей на капітальний ремонт класів. І ця ж влада виділяє та освоює мільйони на викладання плиткою заасфальтованих тротуарів та доріг, які насправді ремонту не потребують. На ефір мене запросив журналіст та ведучий програми “Громадська хвиля” Любомир Ференс, з яким ми не були раніше знайомі, – саме як мешканку міста. І саме з Любомиром ми спілкувалися під час ефіру, про що чомусь мовчить мер. Йому так хочеться все списати на “мою подругу” – Ірину Федорів, що він навіть не потрудився перевірити, чи ми справді є подругами. Я також сказала в ефірі, що Володимир Карплюк не може бути інноватором хоча б тому, що вся його робота – це суцільна непрозорість. Рішення Ірпінської міської ради за 2014-2017 роки ви не знайдете ні на сайті ради, ні в комунальній пресі, яку фінансують з бюджету міста», – сказала Михайлина Скорик.

Журі «Рейтингу мерів-інноваторів» опублікувало свою офіційну позицію у Facebook.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до Наталки Соколенко та Севгіль Мусаєвої-Боровик.

Джерело: Детектор медіа