Київським чиновникам, забудовникам та їхнім піарникам-лобістам ніяк не дає спокою Коцюбинське та можливість забудувати Біличанський ліс навколо цього селища. Уже кілька років вони намагаються примусово приєднати селище до столиці. І щоб реалізувати свій незаконний план активно використовують інформаційні маніпуляції та брехню. Яскравий приклад – публікація так званої «журналістки-активістки» Ірини Федорів «Міністерство розвитку громад ігнорує волю громади Коцюбинського й інфраструктурну доцільність» https://blogs.pravda.com.ua/authors/fedoriv/5e282aa80d1eb/
У статті Федорів переконує, що Коцюбинському «життєво необхідно» приєднатися до Києва. Більше того, професійно маніпулюючи, видає цю позицію за думку більшості громади Коцюбинського. Однак кожну її тезу можна спростувати і навести правдиві аргументи і факти. Тим більше, що кожному жителю Коцюбинського відомо, що Ірині Федорів за її чорний піар вручили нагороду “Унітаз Року”.
- «Є воля громади – політики мають її виконувати», – пише Федорів. По-перше, громада Коцюбинського у своїй більшості зневажає Ірину Федорів за чорний піар та маніпуляції з метою роз’єднати громаду. По-друге, “волею громади” Федорів називає псевдо-слухання, які Федорів разом із екс-селищною головою Ольгою Матюшиною провела без залучення жителів селища, виключно як власний міжсобойчик. Ці слухання були сфальсифіковані і вже найближчим часом свій висновок зроблять правоохоронні органи через низку системних порушень – на «слуханнях» не обирали секретаря, головуючого, присутнім не видавали талони/бюлетні для публічного голосування. Люди ставили підписи не зрозуміло у яких документах одразу при вході в зал і йшли додому. Все це зафіксовано на відео https://www.youtube.com/watch?v=dkSxZ_fMoN8. «Підрахунок» цих підписів відбувався за закритими дверима у кабінеті Матюшиної. Згодом оголосили, що «61% мешканців селища висловилися «за» приєднання до Києва» і це, за їхніми ж даними, близько 600 осіб. Це смішно! Адже населення Коцюбинського сьогодні – 22-25 тисяч людей!!! Як можна називати позицію приблизно 2-3% населення «волею всієї громади»??? Абсурд, брехня і звичайна маніпуляція і мислячі люди це добре розуміють. Щиро віримо, що у КМДА, Київраді, Київоблраді, Мінрегіонбуді та Комітеті ВРУ з питань місцевого самоврядування врахують той факт, що слухання було сфальсифіковано.
- «Це світова практика, коли анклави входять у межі ексклавів». Тільки от ніде у світі це не відбувається проти волі людей і без конструктивного діалогу з органами місцевого самоврядування. На сьогодні рішення Коцюбинської селищної ради про об’єднання з Києвом, як того вимагає закон, немає. Більше того, Коцюбинська селищна рада не отримувала від Києва жодних офіційних пропозицій щодо приєднання. Але, найголовніше, столиця не пропонує Коцюбинському АБСОЛЮТНО ЖОДНИХ ПЕРЕВАГ від такого об’єднання – ні зобов’язання капітальних реконструкцій доріг і мереж, ні будівництва дитсадків, шкіл чи інших інфраструктурних об’єктів! НІЧОГО ДЛЯ ГРОМАДИ КОЦЮБИНСЬКОГО! Натомість депутати Київської міської ради не соромляться відверто говорити, для чого насправді їм потрібне наше селище. На засіданні Київради депутат-свободівець Юрій Сиротюк публічно заявив, що Коцюбинське потрібно Києву, щоб облаштувати тут СМІТТЄЗВАЛИЩЕ і КЛАДОВИЩЕ для киян: “В Києві є робочі місця, соціальна і культурна інфраструктура, а в населених пунктах біля Києва є земля для елементарних потреб: в Києві немає, де поховати людину, на жаль, ми не маємо полігонів під тверді відходи. Київ вперся в межі і не може розвиватися” https://irpin.news/kladovishhe-i-smittyezvalishhe-deputat-kiyivradi-ziznavsya-dlya-chogo-kiyevu-potribne-kocyubinske/. Ось це і є правда, яку необережно вибовкнув київський депутат! І ніхто вже не буде питати коцюбинчан – хочуть вони у себе під домом сміттєзвалище чи ні? У разі приєднання до Києва селище автоматично втрачає свій представницький орган і у кращому випадку ми матимемо одного депутата-представника, якого обиратимуть кияни! І якщо зараз мешканці Коцюбинського можуть просто на вулиці зустріти свого депутата чи селищного голову, поговорити з ними і вирішити нагальні питання, прийти на сесію селищної ради, взяти участь у розподілі коштів селищного бюджету, то після об’єднання зі столицею це все буде неможливим.
- «Інфраструктурні мережі селища (опалення, водопостачання) – вже значною мірою продовження мереж столиці». Не значною мірою! А лише частково! Воду з Києва отримують тільки мешканці ЖК «Атлант». А тепло від столичного теплопостачальника – близько 30% селища. Але давайте порівняємо тарифи на комунальні послуги в Києві та Коцюбинському! Вартість за теплопостачання приблизно однакова: 37,89 грн за м. кв. – Київ та 38,50 грн за м. кв. – Коцюбинське. За 1 кубічний метр води (і водовідведення) кияни сплачують 21,76 грн. А мешканці Коцюбинського – 15.18 грн!!! Відчуваєте різницю? Квартплата, тобто обслуговування будинкових та прибудинкових територій: Київ – 6,35 грн за 1 кв. м (будинок без ліфта), Коцюбинське – 2,42 за кв. м (без ліфта) і 3,77 грн (будинок з ліфтом)!!! Ось вам і «переваги» приєднання до Києва від Ірини Федорів.
- «Люди хочуть комунальний транспорт і мати окремі маршрути до Сирця, Святошино (область дає маршрути лише до Академу і проїзд оплачується за міжміським кілометражем, а в Києві можна мати комунальний транспорт і проїзні)». Маніпуляція! Все це може бути і без приєднання селища до Києва. І Ірина Федорів про це прекрасно знає. У жовтні минулого року 19 громад прилеглих до столиці населених пунктів створили асоціацію «Київська агломерація» https://kyivcity.gov.ua/news/News_19_gromad_stvorili_asotsiatsiyu_kivska_aglomeratsiya_ocholiv__vitaliy_klichko/. До складу увійшло і Коцюбинське! Саме у рамках цієї співпраці і планується удосконалити транспортний зв’язок міст і селищ-сателітів із Києвом, в тому числі, за рахунок запуску комунального транспорту! Тобто громада Коцюбинського отримає вигоду без втрати представницького органу і власної самостійності! Навіщо “віддаватися” столиці, якщо переваги ми можемо отримати й без цього?
- «До Коцюбинського ведуть дві дороги (вул. Робітнича у підпорядкуванні Києва,а друга Пономарьова – обласна. Ані Києву не цікаво ремонтувати вулицю Робітничу, якою їздять переважно коцюбинці, ані області кидати через столицю техніку на кількасот метрів Пономарьова)». Що значить Києву не вигідно? Саме це і є яскравим прикладом того, як київські чиновники ставляться до благоустрою віддалених районів столиці! Більше того, подивіться на весь Святошинський район, до якого й наче б то планують приєднати Коцюбинське. Це найбідніший район Києва! Зайдіть у двори – вони не бачили реконструкцій десятиліттями! Всюди сміття! Розбиті дороги на невеликих вулицях і у приватному секторі! Якщо Київ ніяк не знайде кошти на свою територію, то що вже говорити про якесь селище на окраїні? І зрештою, варто порівняти обласну ділянку дороги по вул. Пономарьова, що веде до Коцюбинського, і київську вулицю Робітничу і все одразу стане зрозумілим.
- «Мешканці хочуть отримати картку киянина, кіоски з соцхлібом». Тут знову повертаємося до Київської агломерації. У рамках цього проекту планується розробити спеціальну соціальну картку для населення. Тобто мешканці міст та селищ-членів агломерації матимуть спільні пільги з киянами. От і все. І не потрібно, щоби Київ насильно поглинав Коцюбинське із усіма уже відомими для нас наслідками.
- «Не може зупинитися реформа децентралізації», – визнає Ірина Федорів і цим сама ж підтверджує, що вся її публікація абсурд. Ця псевдоактивістка добре знає, що у рамках реформи децентралізації Коцюбинське не може об’єднатися з Києвом і створити зі столицею ОТГ! Для цього немає законодавчих норм! Можливе лише банальне поглинання, як це раніше сталося з Бортничами, Жулянами, Пущею-Водицею. Поїдьте і подивіться на «неймовірний» розвиток тих територій після приєднання до столиці. Вони стоять занедбані без доріг, належної інфраструктури, з роздерибаненою землею і є яскравим прикладом того, що буде з Коцюбинським, якщо громада дозволить його поглинути. То яка це децентралізація? Яка це влада у руках людей? Яке це управління і розвиток на місцях? Навпаки, це відкритий САБОТАЖ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ, яку так активно впроваджує Україна останні п’ять років і якою хизується на міжнародному рівні.
- «Коцюбинська громада неспроможна» – це єдина теза, з якою я погоджуюся. Справді, Коцюбинському буде складно самостійно триматися на плаву. Саме тому ми активно співпрацюємо з Ірпенем. І за останній рік довели, що ця співпраця може бути дуже результативною і позитивною для нашого селища. Спільно з Ірпінською міською радою ми відкрили у Коцюбинському третій в області безпечний залізничний перехід, почали облаштування нового комунального дитсадка (його відкриття заплановано вже на цей рік), встановили великий сучасний дитячий майданчик, починаємо проектування добудови школи №18, запустили капітальні ремонти доріг у селищі, цього року хочемо відкрити другу амбулаторію сімейної медицини! Та ж Ірина Федорів багато разів писала, що відкриття ЦНАПу у Коцюбинському можливе лише при умові приєднання до Києва. Але, за допомогою Ірпеня, ми відкрили ЦНАП самостійно і сьогодні коцюбинчани можуть, не виїжджаючи із селища, отримати близько 100 адміністративних послуг! Отже, у нас є на кого покластися сьогодні і з ким разом активно розвиватися. І це не пусті слова у Фейсбуці – це реальні справи і факти, які говорять самі за себе!
І насамкінець хочу нагадати всім, навіщо Київ так активно намагається приєднати Коцюбинське. Навіщо столиці занедбане селище без фактично вільних земель, у благоустрій якого потрібно добряче вкластися? Відповідь проста і очевидна. Головна причина – ліс довкола Коцюбинського. Саме ліс є спірною територією, якою Київ не може законно розпоряджатися. Ще у 2014 році Указом Президента України цей ліс отримав статус Національного парку у складі НПП «Голосіївський». Але за 5 років чиновники так і не спромоглися встановити чіткі межі Нацпарку і винести їх в натурі! Тобто зараз ліс є фактично незахищеним! А чому? Тому що йдеться про мільярди доларів, які можуть заробити на цій землі київські забудовники. Згадайте проект «Bionic Hill». Це зараз він тимчасово заморожений. А що ж буде через кілька років? І саме Ірина Федорів, яка у Фейсбуці так «активно» захищає ліс називала компанію-забудовника «Bionic Hill» «благодійниками» і задля їхнього піару та створення у Коцюбинському позитивного іміджу, спільно встановлювала серед лісу дитячий майданчик. То чиї інтереси вона захищає? Лісу? Громади? Чи тих, хто їй щодня платить гроші за брехливі публікації? Висновки робіть самі.
https://www.youtube.com/watch?v=8b7btAk7gNU)
Мешканець Коцюбинського,
член виконавчого комітету Коцюбинської селищної ради,
голова ГО «Громадська рада Коцюбинського»
Богдан СЛЮСАРЕНКО