Соратницю Ірини Федорів судитимуть за крадіжку з бюджету

Соратницю й подругу ексжурналістки, політтехнолога і чорної піарниці Ірини Федорів – ексголову Коцюбинського Ольгу Матюшину – судитимуть за аферу з державною субвенцією. Йдеться про розкрадання 750 тис. грн, які мали піти на будівництво футбольного поля в селищі.

Як повідомляється на сайті Ірпінського міського суду, судовий процес над Ольгою Матюшиною почнеться 13 липня о 15:00. Колишній чиновниці інкримінують службову недбалість.

Історія зі зникненням у Коцюбинському держсубвенції почалася ще наприкінці 2017 року, коли з держбюджету було виділено 749,5 тис. грн на будівництво майданчика для мініфутболу по вул. Бакала, 1. Тоді Матюшина перерахувала всі ці кошти фірмі-підряднику, хоча на той час майданчик не міг бути побудований.

У тексті підозри, врученої Матюшиній у березні цього року, зазначалося, що гроші виділило Коцюбинській селищній раді Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, включивши на прохання Матюшиної її проєкт спорудження спортмайданчика до бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України». Після цього селищна голова підписала договір із ТОВ «Мір-Агрос», яке зобов’язалося побудувати об’єкт протягом року, і в той же день перерахувала цьому підприємству всю суму, отриману від держави.

«Однак роботи, передбачені договором, за які перераховано грошові кошти ТОВ “Мір-Агрос”, не виконані, оскільки Матюшина О.В. достовірно знала, що договір із проєктною організацією на виготовлення проєктної документації на будівництво спортивного майданчика не укладався, відповідно, проєктна документація ніким не розроблялась, експертиза проєктної документації не проводилась, проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для будівництва об’єктів фізичної культури та спорту в смт Коцюбинське по вул. Бакала, 1 відсутній», – зазначено в підозрі Матюшиній.

При цьому підкреслюється, що Матюшина підписала договір і перерахувала кошти, «усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки, свідомо допускаючи, що спортивний майданчик не буде побудований, що призвело до завдання Коцюбинській селищній раді матеріальних збитків на суму 749500 гривень».

Таким чином, ексголова селища підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України. Цей злочин карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з можливим штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Варто зазначити, що це не єдиний випадок доведених фінансових зловживань Ольги Матюшиної на посаді селищної голови Коцюбинського. Зокрема, вона перерахувала тій самій фірмі «Мір-Агрос» понад 680 тис. грн держсубвенції на капітальний ремонт даху Будинку культури, який, де-факто, не був виконаний. Це в результаті проведення аудиту довела Рахункова палата України.

Нагадаємо, на посаду Коцюбинського селищного голови на виборах 2015 року Ольгу Матюшину просувалаІрина Федорів. Після виборів Федорів активно впливала на діяльність очільниці селища.   

Як відомо, колишня журналістка та ексголова селища зарекомендували себе як лобістки поглинання Коцюбинського Києвом в інтересах столичних забудовників, які зазіхають на Біличанський ліс. У 2018 році Матюшина і Федорів провели фейкові «громадські слухання» з питання приєднання селища до столиці, а потім використовували сфальшовані «результати голосування» учасників цього зібрання для маніпулювання громадською думкою

Не є таємницею, що Федорів і Матюшина, діючи у власних інтересах та в інтересах своїх замовників, не гребують жодними засобами. У часи президентства Віктора Януковича чорна піарниця зустрічалася з ним і з тодішнім генпрокурором Віктором Пшонкою та намагалася заручитися їхньою підтримкою. Також усупереч позиції Коцюбинської громади Федорів обстоювала перенесення в селище Лук’янівського СІЗО, територію якого хотіли забудувати її столичні господарі.

За період перебування тандему Матюшиної – Федорів при владі в Коцюбинському була, фактично, паралізована робота селищної ради та її виконавчого комітету, доведене до колапсу житлово-комунальнегосподарство, зривалися опалювальні сезони. 

У 2017-му за регулярне використання брудних методів в інформаційному просторі Ірина Федорів була визнана лауреаткою всеукраїнського журналістського антирейтингу «Унітаз року»

У березні 2018 року Матюшину відсторонили від посади – на позачерговій сесії селищної ради депутативисловили їй недовіру.

Після розгромного програшу Матюшиної на виборах селищного голови у 2020 році вона та її соратниця намагалися дестабілізувати життя в Коцюбинському, організувавши затяжну судову тяганину. Під час підрахунку та перерахунку голосів Матюшина і Федорів влаштовували на виборчих дільницях і в приміщенні, де працювала територіальна виборча комісія, провокації за участю озброєних тітушок.