Феномен Ірини Федорів. Інформаційне кілерство від лобіста забудовників

“Феномен Ірини Федорів” – це унікальний феномен української журналістки Ірини Федорів, яка лобіювання інтересів забудовників та інформаційне кілерство прикриває боротьбою за справедливість і активною громадянською позицією.

Даний феномен названий ім’ям Ірини Федорів тому, що українське громадянське суспільство досі не мало подібних прикладів цинічною маніпуляції фактами з метою знищення опонентів. Розберемо дане феноменальне явище на окремі складові.

Хто така Ірина Федорів? В даний час це координатор руху “Чесно” та викладач Києво-Могилянської академії. У минулому – скандально відома журналістка каналу СТБ і депутат Коцюбинської селищної ради.

Феномен Ірини Федорів полягає в підміні понять. Для інформкіллерства вона входить в довіру до журналістів провідних ЗМІ і називає себе “активісткою”. Маніпулюючи фактами і в порушення принципів журналістської етики, Федорів відстоює інтереси забудовників. Будучи координатором руху “Чесно”, Федорів активно використовувала бренд “Чесно” для медіа-атак на політичних опонентів.

Плацдарм для системних маніпуляцій Ірини Федорів – селище Коцюбинське під Києвом. Завдання Федорів – приєднання Коцюбинського до Києва. Замовники “активності” Федорів – забудовники, які хочуть збільшити за рахунок Біличанського лісу коефіцієнт зелених насаджень столиці для подальшої забудови Києва і побудувати один з найбільших в столиці житлових комплексів на території Лук’янівського СІЗО, перенісши СІЗО в Коцюбинське. Коли жителі Коцюбинського дізналися, що Ірина Федорів лобіює перенесення СІЗО з Києва в Біличанський ліс, то Федорів стала на захист СІЗО в Коцюбинському, маніпулюючи таким чином: “Нехай переносять СІЗО, головне, щоб дороги зробили, і, щоб родичі ЗеКа купували в місцевих магазинах продукти “!

Проти перенесення Лук’янівського СІЗО виступили місцеві депутати від партії «Нові обличчя», яку очолює колишній скандальний забудовник Володимир Карплюк – нинішній мер Ірпеня і фігурант земельних скандалів, який перед виборами задекларував 67 квартир.

Ірина Федорів працює координатором руху “Чесно”. З усіх представників цього руху вона є чи не найбільш одіозною персоною, про що свідчать чисельні матеріали її скандального лобіювання інтересів.

Дивно, але основними об’єктами роботи Ірини Федорів стали політики, які мають чи не найбільше довіру з боку виборців. Перш за все, це мер Бучі Анатолій Федорук, проти якого вже кілька років бореться брудними методами Ірина Федорів, використовуючи ресурси грантодавців громадських організацій, які входять до руху “Чесно”. Мета у Ірини Федорів дуже проста – змістити Анатолія Федорука з посади і привести до влади в Бучі скандального Бучі підприємця Віктора Бархоленка, який вже кілька разів програвав Федоруку на виборах мера.

Таку ж думку про лобіювання інтересів висловив і громадський діяч, журналіст і помічник народного депутата Маганов Денис, який зацікавився скандальною журналісткою і її діяльністю на своїй сторінці в Facebook

Жителі Бучі неодноразово організовували загальноміські Віче на підтримку Бучанської міської голови Анатолія Федорука, який пройшов переатестацію у жителів міста. Тиск на законно обраних мера Бучі Анатолія Федорука з боку Ірини Федорів і її покровительки в парламенті Ольги Червакової здійснюється з використанням інформаційних атак. Завдяки Червакової, Ірина Федорів має можливість обливати брудом мера Бучі Анатолія Федорука в ефірі олігархічних проросійських телеканалів, де раніше і працювала Червакова.

Будучи депутатом Коцюбинського селищної ради одного з попередніх скликань, вона не надала до селищної ради свою декларацію, подавши її “за місцем роботи”, тобто, каналу СТБ. У цій декларації є істотний нюанс: за короткий період лише відсотків за банківський депозит “громадський активіст” Ірина Федорів отримала понад 5000 доларів США. Тобто, важко навіть уявити, якою була сума вкладу у чесній журналістки. Щоб уникнути суспільного розголосу навколо депозиту, Ірина Федорів використовувала звичайну маніпуляцію. Вона не оприлюднила свою декларацію, а на власному сайті написала так звану “інформацію про декларації”, приховавши в цій статті питання про десятки тисяч доларів США, податки з яких навряд чи оплачені.

Ірина Федорів створила і підтримує “Сайт громади Приірпіння”, хоча головним своїм завданням Федорів бачить від’єднання Біличанського лісу і селища Коцюбинське від Приірпіння з подальшим приєднанням до Києва. Більшість статей “Сайту громади Приірпіння” написано без дотримання головних принципів журналістської етики. Перш за все, аж ніяк не представлена ​​думка тих, хто звинувачується в цих статтях. Жителі Коцюбинського знають, що Ірина Федорів пише більшість статей цього сайту, а потім підписує ці статті іменами місцевих активістів.

Очолюючи профспілка “Медіафронт” на каналі СТБ, Ірина Федорів свого часу підтримала звільнення журналіста СТБ Османа Пашаєва і за словами самого Пашаєва, замовчувала зняття з ефіру СТБ невигідних тодішньому режиму Януковича інформаційних сюжетів.

Так само Ірина Федорів замовчувала спробу команди Черновецького розікрасти Біличанський ліс. Її голосу не було чутно ні тоді, коли Київська міська рада в квітні 2007 р безпрецедентно зазіхав на територію Коцюбинського, перейменувавши вулицю “від проспекту Академіка Палладіна до території колишнього військового містечка №136 селища Коцюбинське в Святошинському районі м.Києва ім’ям Пономарьова”. Ні в липні 2007 р, коли той же Київрада передала ТОВ “Столиця Центробуд” в оренду земельну ділянку площею 147,5 га на вул. Пономарьова, 1-а у Святошинському районі м.Києва за рахунок територій спецпризначення (військове містечко №136).

У 2010 році, коли Президентом став Янукович, почалася активна співпраця Федорів і столичної компанії-забудовника “Bionic Hill”, якій Київрада безкоштовно передала 147 гектарів землі в Біличанському лісі під забудову. У тандемі з “Bionic Hill” Федорів встановила в Коцюбинському дитячі майданчики без дозвільної документації. Тоді вона маніпулятивно називала Коцюбинський ліс “Лісом столиці”.

24 травня 2011 р у “простий активістки та журналістки” Ірини Федорів виходить зустрітися з кривавим Президентом Віктором Януковичем.